Приветствую Вас, Гость 25.06.2017, 03:26
Главная » 2012 » Март » 12 » «Киім – дәуір айнасы»
«Киім – дәуір айнасы»
6 наурыз, 2012 жыл

Г.Н.Потанин ат. облыстық тарихи-өлкетану музейінде «Киім – дәуір айнасы» атты тақырыптық кеш өткізілді. Ертеден сән әлемімен айналысатын әйел адам. Кеш көктемнің әйелдер мерекесі қарсаңында өтті.

Қазақ ұлттық киімінің тарихы ерте заманнан басталады. Тарихи даму барысында ұлттық киім жетіле түсті, өзгерді, онда тарихи, экономикалық, әлеуметтік шарттармен байланысты көне дәстүрлер көрініс тапты. Ұлттың киіміне Қазақстан территориясында көне заманнан сақ, ғұн, түрік дәуірлері, қазақ хандығының құрылуы, Ресейге қосылу, революциялар, Кеңес Үкіметінің орнауы және қазіргі заман тарихи процестері әсер етті.

Іс-шарада музей қорындаға костюмдер, №1 кәсіби лицей оқушыларының дипломдық жұмыстары, сонымен қатар «Этуаль» сән орталығы шеберінің жеке коллекциясы көрсетілді.
Категория: Жаңалықтар | Просмотров: 457 | Добавил: Museum_Pavlodar | Рейтинг: 0.0/0